Aktivity kolem projektu Škoda nekoupit

30045_tatra-148-hasici

Fotoreport ze srazu veteránů v Sedleci u Mikulova 2023

V areálu bývalých sirných lázní v Sedleci u Mikulova se odehrál nesmírně úspěšný druhý ročník srazu veteránů. Termín byl jasný: 22. července 2023. Již od pátku měly posádky možnost dorazit a dokonce stanovat přímo na místě setkání, což dodalo akci na autenticitě.

Čti více

29955_uvodni

500 KM SLOVENSKÝCH 2023

Obec Marianka se opět stala dějištěm legendárního rychlostního závodu 500 KM SLOVENSKÝCH, který se uskutečnil 2. června 2023. Tato prestižní akce přinesla nezapomenutelné zážitky nejen pro účastníky, ale i pro fanoušky motorsportu.

Čti více

header-cs.jpg

Trolejbus Tatra T.401 - zapomenutá legenda

V 50. letech 20. století vznikl unikátní prototyp trolejbusu značky Tatra typ 401. Jak rychle přišel na svět, tak rychle z něj zase odešel, aniž by stihl zazářit. Design, kterému se tenkrát nemohl rovnat žádný konkurent, nestačil pro jeho životaschopnost, a krásný trolejbus skončil jako vrak. Bude mít tento příběh šťastný konec? To se pokusíme zjistit přímo u zdroje.

Čti více

lockedheed-l-10-electra-bata

Lockheed Electra L-10 Jana Antonína Baťi

Jan Antonín Baťa byl československý a brazilský podnikatel. Po smrti bratra Tomáše v roce 1932 se stal majitelem akciové společnosti Baťa, která tehdy podnikala už v 56 zemích světa a zaměstnávala 31 000 pracovníků. Získat a udržet kontrakty po celém světě by nebylo možné bez spolehlivého letadla. A jedním z nich byla právě Electra od Lockheedu, kterou J. A. Baťa cestoval. Jedna se dochovala a je v dokonalém stavu. Vy ji můžete vidět na vlastní oči. Vraťte se s námi do historie oživit její příbě

Čti více