Aktivity kolem projektu Škoda nekoupit

slovenska-strela

Slovenská strela

Slovenská strela, perla československého železničního průmyslu, byla vyrobena ve 30. letech 20. století. Tato lokomotiva nebyla pouhým dopravním prostředkem, ale stála v popředí technologického pokroku a inovačního ducha své doby. Představovala vrchol inženýrského umu a designu, kombinující rychlost, efektivitu a pohodlí. Provedeme vás její bohatou historií a zajímavostmi v rozhovoru s kurátorkou Lašského muzea, Mgr. Věrou Vahalíkovou.

Čti více

33015_tatra-111-2

Tatra 111

Provedeme vás stručnou historií jednoho z ikonických modelů značky Tatra z poloviny 20. století – Tatra 111. Zprostředkujeme vám unikátní pohled přímo z Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici, kde nás provází edukátorka Bc. Lucie Kazlepková. Toto muzeum, otevřené v listopadu 2021, je důležitým zdrojem informací o celé historii značky Tatra. Vydejte se s námi na cestu objevování historie, konstrukce a technických zajímavostí Tatry 111.

Čti více

30045_tatra-148-hasici

Fotoreport ze srazu veteránů v Sedleci u Mikulova 2023

V areálu bývalých sirných lázní v Sedleci u Mikulova se odehrál nesmírně úspěšný druhý ročník srazu veteránů. Termín byl jasný: 22. července 2023. Již od pátku měly posádky možnost dorazit a dokonce stanovat přímo na místě setkání, což dodalo akci na autenticitě.

Čti více

29955_uvodni

500 KM SLOVENSKÝCH 2023

Obec Marianka se opět stala dějištěm legendárního rychlostního závodu 500 KM SLOVENSKÝCH, který se uskutečnil 2. června 2023. Tato prestižní akce přinesla nezapomenutelné zážitky nejen pro účastníky, ale i pro fanoušky motorsportu.

Čti více

header-cs.jpg

Trolejbus Tatra T.401 - zapomenutá legenda

V 50. letech 20. století vznikl unikátní prototyp trolejbusu značky Tatra typ 401. Jak rychle přišel na svět, tak rychle z něj zase odešel, aniž by stihl zazářit. Design, kterému se tenkrát nemohl rovnat žádný konkurent, nestačil pro jeho životaschopnost, a krásný trolejbus skončil jako vrak. Bude mít tento příběh šťastný konec? To se pokusíme zjistit přímo u zdroje.

Čti více